Jaro je pravým časem pro vnitřní očistu těla. Naše tělo je nyní na detoxikaci nastaveno přirozeně a po dlouhé zimě ji potřebuje. Jarní příroda nabízí doslova poklady, které Ti pomohou zahnat únavu a probudí tvůj elán.

Pojďme tedy vyhlásit boj odpadním látkám v našem těle a nakopnout organismus k lepšímu fungování.

Naše tělo je mnohdy zahlceno škodlivými látkami a přetíženo toxiny. Může za to hektický způsob života, nesprávná životospráva, nedostatek odpočinku a spánku, alkohol, přejídání se, léky, městské ovzduší a mnoho dalších faktorů. Dnešní doba je bohužel plná skrytých jedů. To se následně projevuje únavou, poruchami zažívání, bolestmi hlavy a kloubů, menstruačními bolestmi či potížemi s pletí.

Jak začít s detoxikací těla?

1, Strava

Vyřaď z jídelníčku konzervovaná jídla a polotovary, instantní směsi, maso – především to tučné a uzeniny, mléčné výrobky a sladkosti. Nepij alkohol ani kávu a nekuř. Dopřej svému tělu maximální oddech. Zvyš příjem vlákniny a pozvedni pitný režim. Jez hodně čerstvé listové zeleniny a zařaď 1 -2 kusy ovoce denně.

2, Pitný režim

Pij denně až tři litry obyčejné vody nebo bylinkových čajů. Bylinky si nech namíchat ve specializovaném obchodě nebo vyzkoušej naše výborné Expreska čaje. Krom toho, že jsou maximálně účinné, i báječně chutnají 😉 Na výběr máš ze tří možností – očista, regenerace a překyselení.

3, Zeleninové šťávy

Prolij tělo živinami. Nejlepší je vlastnit odšťavňovač a dělat si každý den čerstvé šťávy. Pokud odšťavňovač zatím nemáš, nezoufej, čerstvé šťávy dnes koupíš na každém rohu. Pozor ale, zaměř se na ty zeleninové očistné a upřednostni je před mlsáním sladkých ovocných šťáv. Neboj se experimentovat. Odšťavnit můžete brokolici, červenou řepu, řapíkatý celer, mrkev, okurku, petržel, zázvor a výborná je dokonce i kapusta. Šťáva se dostane do krevního oběhu během několika minut a tělo se zaplaví obrovským přílivem vitamínů, minerálů, fytoživin a enzymů.

4, Pohyb

Přidej pohyb na čerstvém vzduchu. Rozhýbeš tím organismus i lymfatický systém. Do Expresky můžeš přiběhnout, přijet na kole nebo koloběžce, o víkendu se vydej na túru. Důležitý je i odpočinek. Zahrň do svého denního plánu povinné chvilky relaxace. Věnuj se sama sobě.

Tipy pro dlouhodobou očistu těla:

* Večer namoč 2 čajové lžičky lněného semínka do 1 dcl vody, ráno přelij teplou vodou, vymačkej půl citronu a vypij na lačno.

* Konzumuj každý den alespoň 100 g kysaného zelí. Bez konzervantů.

* Zařaď každý den do svého jídelníčku 5 kusů zeleniny a ovoce.

* Využívej síly zeleninových šťáv – vypij alespoň 300 ml.

* Dodržuj pitný režim nejlépe formou neperlivé vody.

* Nauč se brániční dýchání.

* Každý den se zapoť – alespoň půl hodinky pohybu.

* Vyvaruj se uzeninám a polotovarům, sladkostem a ochuceným vodám.

*  Maso a mléčné výrobky stačí jíst 3x týdně.

Latest posts by Zuzka Kubicová (see all)

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *