Nechce se vám dnes cvičit? Stejně jako minulý týden? Motivace se vytrácí a nevíte, kde ji najít? Představte si, že už máte cvičení za sebou. Jednoduché, že? Stephen Covey říkal: „Začínejte s myšlenkou na konec.“ Když tento princip správně využijete, můžete lenost a odkládání překonat. A nejen při cvičení.

 

V práci to dnes bylo peklo na zemi. Vlečete se z kanceláře o hodinu později. V diáři bliká, že za 30 minut začíná cvičení. Uf! A to ještě chcete večer dodělat něco do práce a kopa špinavého prádla hrozí, že vás zasype a… Tak nic. Zítra. Svět se přece nezboří, no ne?

Znáte takové dny? Stává se vám to častěji než se vám líbí? Motivaci ke cvičení můžete nastartovat různými způsoby. Tady je jeden z nich: Představte si, že už máte po cvičení. Ale nemyslím tím, ať si to představíte a jdete domů 🙂

Vžijte se do momentu po cvičení. Představte si to se všemi detaily. Cestou do šatny cítíte ještě ve svalech námahu, kterou máte za sebou a zároveň příjemnou úlevu. Jdete uvolněně, uvědomujete si své tělo a taky dobrý pocit, který ze sebe máte. Těšíte se do sprchy, až z vás voda spláchne zbytky celého dne. Cítíte tu zvláštní směs příjemné únavy a zároveň příval nové energie a dobrou náladu. Co ještě po cvičení cítíte? Kromě potu… 🙂 Pojmenujte si to.

A teď si představte, že tenhle pocit můžete mít už za hodinku. Tak co? Jdete do toho?

Budeme Vám na vaší cestě držet palce!


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *