fbpx
jude beck k4RFj0InK30 unsplash od Bříško jako SIXPACK: Střihněte si nůžky 2/5

Nůžky pro spodní bříško a jak na ně

Vytvarovat spodní část břicha je velmi těžký úkol. Pracujme na tom a v kombinaci s dalšími cviky na sixpack se jistě přiblížíme k vysněnému cíli. 

Na konci článku si řekneme i malou vychytávku, pokud se vám cvik nůžky bude zdát moc jednoduchý.

Pokud budeme cvik nůžky dělat správně a poctivě, bude nás to pěkně pálit! A to je v pořádku, to právě totiž trápíte spodní břišní svaly. Ovšem ještě s břichem nám pracuje i čtyřhlavý sval stehenní.

Nůžky, nůžky, nůžky, jdeme na to – návod na cvičení

Cvik nůžky můžete cvičit doma nebo se naučit v AURA Fit klubu
Cvik nůžky můžete cvičit doma nebo se naučit v AURA Fit klubu

Lehneme si na záda, nohy máme natažené a u sebe, ruce jsou podél těla.

Položíme si ruce pod zadek, dlaněmi dolů, záda máme celou plochou na podložce.

Břicho hezky zpevníme a obě nohy zvedneme nad zem. Čím máme nohy níž, tím je cvik náročnější. Nyní můžeme začít kmitat, nohy střídavě překřižujte, neprovádějte škubavé pohyby, naopak cvičte pomalu a procítěně.

Chcete zapojit i horní část bříška při cviku nůžky? Zvedněte hlavu nad podložku.

Nůžky nejsou zas tak jednoduché. Chyby v provedení

Jsou nůžky lehký cvik na první pohled? Jak se to vezme, každopádně si musíme dát i tady pozor na pár chyb, které často děláme.

Co se týče kolen, musí být vždy propnuté. A to samé u špiček, propněte je! Paty nikdy nepokládáme na zem, během provádění cviku jsou ve vzduchu. Velmi často klientky zadržují dech, to není správné: dýchejte!

A poslední chybička: pokud se záda začnou odlepovat od země, je to možná tím, že už jste příliš unavená. Dejte si tedy pauzu a odpočiňte si chvilku déle.

Tip pro fit pocit: Podpořte ještě více pohyb přes den. Přestaňte jezdit výtahem, pěkně si schody vyběhněte. A co autobus, máte to pár zastávek od baráku do zaměstnání? Vyjděte dřív, zaberte a jděte jednu, dvě zastávky pěšky. V létě to do práce zvládnete třeba na kole, nebo kolečkových bruslích.

Věřte nám, každý pohyb se počítá!

Nastavte si cíl: co je ideální?

Nůžky se dají zapojit dobře jako jeden z cviků do Tabaty, kde to máme na čas. A to většinou 20 sekund, pak máme 10 sekund odpočinek a následuje další cvik.

Je to nejoblíbenější varianta pro cvičení, takže si připravte stopky a můžeme začít. Určitě zkuste opakovat 4 krát.

Postupem času bude výdrž delší a delší, začneme tedy zvyšovat čas na 30 až 45 sekund.

Dejte si cíl, že příště to vydržíte déle. Ovšem pokud cvičíte 4 až 5 cviků na bříško po sériích 3 až 4, není třeba, aby navýšení bylo závratné. V tomto případě se dopracujte na 30 sekund. Prostě podle kaizen fitness metody.

Jak často cvičit břicho

Jaké je naše doporučení, jak často cvičit tuto partii? Ideálně každý druhý, třetí den. Břicho je poslední část těla odkud mizí podkožní tuk, proto je tak těžké ho vytvarovat.

TIP: Nůžky už máte zmáknuté levou zadní ? Začněte psát! Nohy ponechte nad zemí a napište levou nohou AURA FIT LADY CLUB. A pak to samé pravou nohou.

Jaké další slova zvládnete napsat?

Nebude to lehká cesta, ale společně to zvládneme:)

Nůžky pomohou vytvarovat spodní bříško
Nůžky pomohou vytvarovat spodní bříško

Chcete začít den úspěšně?

Dejte si studenou sprchu, zacvičte si, základem by měla být i kvalitní vyvážená snídaně. A co je důležité, vypijte ráno až půl litru vody, pro odstranění toxinů z těla.

BONUS: co je to podkožní tuk a kde se ukládá

Nejčastěji v oblasti břicha, stehen a na zadečku. Je to takový svetřík, působí jako tepelná izolace, ale také zásobárna energie. Pokud nemáte podkožního tuku přebytek, je naopak pro vás prospěšný, ale v případě kdy ho máte moc, je pro vaše tělo nebezpečný a představuje zvýšené riziko onemocnění.

Nejsou to nůžky, ale tento statický cvik také břiško potrápí. Dýchejte!
Nejsou to nůžky, ale tento statický cvik také břiško potrápí. Dýchejte!

Proč se nám tuk v těle ukládá?

Důvodů je hned několik. Velkým bubákem dnešní doby jsou deprese. Ano, dnes už není tabu, že často lidé užívají antidepresiva a zde je jako vedlejší účinek právě nárůst hmotnosti.

Dále stresové období, například karanténa, kdy člověk nemá náladu, vůli a chuť se věnovat nějakému sportu či koníčku. A být díky tomu, jak se říká, “v pohodě”.

V tomto období se více tíhne k přejídání. Hlídejte si porce, jezte méně,častěji a co je nejdůležitější – hýbejte se.

Co moc neovlivníme, je onemocnění štítné žlázy, to je velmi častá příčina obezity. Zde je nutnost vyhledat lékaře.

By Ivana Volná

Fitness je pro mě životní styl. Sama jsem pod vedením několika trenérů, protože učený z nebe nespadl a vždy je co zdokonalovat. Proto je fitness a cvičení moje vášeň. Jsem trenérkou v aurafit.cz a píšu pro kruhovy.cz. Absolvovala jsem dva kursy sebeobrany: Pepřový spřej a Znásilnění. Člověk nikdy neví, co ho může potkat, zvlášť když je žena :) Pomůžu ráda s motivací a budu inspirovat k dosažení vašich fitness cílů!

Napsat komentář