Den by měl začít zdravou a energetickou snídaní, protože ta pomáhá nastartovat náš organismus. Měla by tvořit přibližně 20 % přijaté denní energie – kvalitní bílkoviny, sacharidy a tuky. Není nezbytně nutné, aby snídani tvořily sacharidy a tuky, stačí je zařadit k dalším jídlům během dne.

OVESNÉ VLOČKY

Ovesné vločky patří mezi nejlepší zdroje energie po ránu! Je možné je použít také jako jídlo před tréninkem. Vločky si můžete dát s mlékem, s jogurtem nebo jen s horkou vodou a skořicí. Můžete do vloček přidat ovoce a ořechy, alternativou může být také ovesná kaše nebo palačinky. Na palačinky si však nedávejte nutellu a zmrzlinu. Bílý jogurt či nízkotučný tvaroh a ovoce vám mlsný jazýček také uspokojí a je to výrazně zdravější varianta. Pokud potřebujete sladit, zkuste kapku kvalitního javorového sirupu.

MÍCHANÁ VAJÍČKA

Míchaná vajíčka jsou skvělým zdrojem živočišných bílkovin. Vaječné bílky obsahují pouze 0.03 % tuku! K vajíčkům přidejte žitný chléb a máte hotovo, vyvážená snídaně je na stole. 🙂

OVOCE

Není nic snazšího, než si omýt a nakrájet několik druhů ovoce, které můžete neustále měnit. Přesto základ většinou tvoří jablko a banán. Dále můžete přidat hrušky, meruňky, broskve, nektarinky, hroznové víno a mnoho dalších. Odměnou vám bude vysoký příjem energie, po které se budete cítit skvěle a zdravě! Ovoce je nejlepší kombinovat s bílým jogurtem a hrstkou ořechů. TIP: Nakrájejte si hrušku a mezi plátky naházejte vyloupané vlašské ořechy. Neodolatelná kombinace!

CELOZRNNÉ PEČIVO SE ŠUNKOU A SÝREM

Pozor při výběru celozrnného pečiva! Často se totiž jedná jen o obarvené klasické pečivo a to nechceme! Pečivo lze použít i žitné. Šunku vybírejte s vysokým obsahem obsaženého masa (alespoň 90% – čím více, tím lepší). 

ZELENINOVÝ SALÁT

Další možností je zeleninový salát, do kterého můžeme přidat vajíčko nebo kousky nízkotučného sýru. Zelenina je stejně zdravá jako ovoce, ale má o dost méně cukru. Je důležité, aby byla čerstvá! A velkou výhodou je velký poměr vlákniny.

DOBROU CHUŤ!

 

Latest posts by Zuzka Kubicová (see all)

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *